Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shtypja atmosferike gradualisht do të shënojë rritje.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ditës së sotme për qendrat kryesore të Kosovës i gjeni më poshtë:

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

MUND TË JU PËLQEJNË