Përbërësit:

1 kg biskota

1 l jogurt

500 gr fruta sipas dëshirës

3 qeska krem shllag/pana

300 gr sheqer

Përgaditja:

Hapi 1

Biskotat shkërmoqini dhe shtojuni jogurtin bashkë me sheqerin.

Hapi 2

Lërini të pushojnë për 5 minuta e më pas formësojini në formë pete për torte.

Hapi 3

Sipër petës renditini frutat e përzgjedhura sipas dëshirës e në fund dekorojini me krem shllagun e rrahur me ujë me gas.

Hapi 4

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË