Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vënë një afat të ri për zgjidhjen e problemit të Kosovës me Serbinë.

Gazeta serbe Blic.rs raporton se burime i kanë thënë se administrata e Donald Trump është duke bërë çmos që në qershorin e vitit 2020 të zgjidhet gjithçka.

Poashtu thuhet se Amerika ka kundërshtuar ashpër bojkotin e opozitës serbe për zgjedhjet e reja dhe që në muajt në vijim do të provojnë që t’i bindin ata që të bëhen pjesë e procesit në pranverën që vjen.

MUND TË JU PËLQEJNË