Altuna Sejdiu ndryshe e njohur me nofkën e saj Tuna është ndër ato këngëtare e cila që me paraqitjen e saj të parë ka shpërthyer menjëherë në skenën muzikore.

E zjarrtë si vullkan dhe shumë tërheqëse ka ardhur qysh në fillim, e kështu ende po vazhdon, madje tash edhe me hovin e ‘fortunes’ shkruan “Kosovarja”.

Tuna numëron një karrierë tejet të suksesshme. Muzika e saj është pëlqyer që na “Piromani” i saj ngase u bë edhe e njohur.

Ndryshe, edhe pse e martuar dhe nënë e një djali nuk e ka ndalur energjinë e saj.

E pikërisht nofkën e saj ‘Tuna’ ka arritur ta plotësoj edhe me linjat e saj trupore.

Të thirret Tuna e të mos ngjasoj me peshk, diçka e pamundur./Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË