Sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë ditën e Pavarësisë së saj.

Me këtë rast të gjithë liderët kanë uruar, dhe kanë shprehë fjalë më të veçanta kundrejt këtij shteti për mbështetjen e fortë që kemi pasur deri më tani, shkruan Kosovarja.

Duke qenë kështu, përveç liderëve tanë, shumë nga fytyrat publike kanë dhuruar urimet më të përzemërta për këtë ditë të bekuar.

Ndër ta edhe urimi i Arbenitës nuk kishte si të mungonte, e cila me një fotografi joshëse dhe me pak fjalë zgjodhi që këtë urim ta shënojë kështu:

“Urime 4 Korriku Amerikë. Shihemi së shpejti”.

Sikur çdo herë, edhe këtë radhë nuk e la anash provokimin, që mesa duket e ka në gjak këtë gjë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË