Vaji i kokosit pos si ushqim mundet të përdoret edhe për gjëra të tjera, transmeton Klan Kosova.

Sipas Health Line, vajin e kokosit shumë njerëz e përdorin për grim dhe për të përmirësuar shëndetin e lëkurës dhe flokëve të tyre.

Studimet në individë të ndryshëm që kanë lëkurë të thatë thonë se vaji i kokosit mundet të përmirësojë gjendjen e lëkurës.

Pos kësaj vaji i kokosit thuhet se ndihmon edhe flokët e dëmtuara, ai i rrit ato dhe ju kthen shkëlqimin që e meritojnë.

MUND TË JU PËLQEJNË