Duket se edhe Amelia do të jetë pjesë e skenës muzikore Albatrit Muqiqi dhe bashkëshortja e tij, Egzona janë ndër çiftet më të pëlqyera të estradës, të cilët jo rrallë janë pjesë e mediave rozë.

Çifti në vitin 2017 janë bërë prindër të një vajze për herë të parë, të cilën e pagëzuan me emrin, Amelia.

Edhe pse ende e vogël Amelia po fillon të shfaqë talentin e saj në fushën e muzikës.

Talentin e Amelias e zbuloi për publikun, Egzona përmes një video të publikuar në rrjetin social Instagram. Duket se edhe Amelia do ta trashëgojë talentin familjar për anën artistike.

Amelia

Publiée par Kosovarja Video sur Dimanche 8 septembre 2019

MUND TË JU PËLQEJNË