Futbollisti gjerman Mesut Ozil dhe aktorja turke Amine Gulse janë kurorëzuar sot në martesë nga presidenti Erdogan.

Çifti kanë organizuar një dasmë madhështore në Stamboll ku kanë ftuar të afërm, miq e personazhe të njohur.

Të ftuarit kanë nisur të publikojnë edhe momente nga dasma e një prej tyre është vallëzimi i çiftit.

Amine duket si princeshë me fustanin e bardhë me xixa ndërsa Mesut shumë elegant me kostumin e zi.

Madje futbollisti ka bërë një gjest shumë romantik gjatë vallëzimit të tyre duke i puthur duart Amines.

Ndiqni më poshtë videon nga vallëzimi i tyre:

 

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË