Ky është ushqim i përsosur për ata që duan ta ruajnë formën e trupit.

Receta e mëposhtme ju furnizon me vajra të shëndetshëm yndyrorë dhe proteina të cilat zgjasin tërë ditën, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– Katër vezë

– Dy avokado

– Vaj ulliri

– Kripë, piper, erëza sipas dëshirës

Instruksionet:

– Fillimisht nxejeni furrën në 200 gradë celsius

– Prejeni avokadon në gjysmë dhe largojani pjesën e brendshme për të krijuar hapësirë të mjaftueshme për vezët

– Thyejeni vezën dhe me xhentilesë e derdhni në gjysmën e avokados. Hidhni përmbi kripë, piper dhe erëzat e preferuara

– Gatuajeni në furrë për 15 minuta derisa veza të jetë pjekur.

MUND TË JU PËLQEJNË