Menemen është ushqim i preferuar turk me perime

Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 speca;

– 1 qepë;

– 2 domate;

– pak vaj;

– 2 vezë;

– kripë;

– piper.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat.

Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.

Marinoni me erëza sipas shijes.

Fërgoni 5 – 6 minuta.

Bëni hapësirë për vezët.

Kur të jenë vezët gati, shërbeni!

MUND TË JU PËLQEJNË