Një zë mjaft i dëgjuar dhe i popullarizuar i zhanrit folklorik është edhe Violetë Kajtazi.

Jo rastësisht e ka emrin e tillë, pasiqë është e bukur dhe e çiltër mu si lulet Violeta, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja e njohur ka ditë si të mbajë afër vetes publikun e saj tash e sa vite me këngë të bukura çdo herë duke iu referuar shijeve të tyre.

Kohët e fundit këngëtarja po sjell disa fotografi të bukura nga vende të ndryshme.

Së fundi, edhe pse njihet si një karakter i qetë duket se nuk e kemi njohur edhe për kaq të guximshme.

Këngëtarja realizoi një foto para trenit e që natyrisht mori vëmendje të madhe, madje edhe u komentua me shaka nga ndjekësit e saj.

Kjo është pra Violeta i del trenit përpara dhe shpëton./Kosovarja/.

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË