Ermal Fejzullahu i reagon Olti Currit.

Ermal Fejzullahu ka qenë sot temë diskutimi në internet për shkak të një komenti racist që ka bërë në një fotografi të postuar nga Faton Shoshi.

Këngëtari ka shkruar një batutë për personin me ngjyrë që shihet me Shoshin: “Thuj let kesh pak se s’po dihet çka është!”

E ky koment, përveç fansavem i ka rënën në sy edhe opinionistit shqiptar, Olti Currit.

Olti menjëherë ka reaguar duke e shëpërndarë foton dhe komentin e Ermalit në rrjetet sociale, ndërsa e ka cekur se Ermali është më pak i duhuri për të bërë batuta raciste.

Me këtë rast, Ermali ka vendosur të reagojë, duke i lënë një koment pikërisht në Instagram.

“Të kuptuarit e batutave është një aftësi në vete! Përpiqu të kuptosh se ngjyra e lëkurës, në të cilën ti vë theks, asnjëherë nuk është batutë, është racizëm. Unë racist nuk kam qenë ndonjëherë. Që të jesh më afër kapjes së batutës shiko qëndrimin e protagonistëve në foto!”, ka shkruar Ermali./Gazeta Express/

MUND TË JU PËLQEJNË