Është ndër këngëtaret më të pëlqyera të estradës, e cila për dekada me radhë ju ka shoqëruar përmes këngëve të zhanrit popullor.

Është kjo këngëtarja e njohur kosovare, Vjollca Buqaj, e cila përmes zërit dhe paraqitjeve ka bërë për vete numër të madh të fansave, shkruan “Kosovarja”.

Krahas zërit të veçantë, Vjollca shquhet edhe për bukurinë dhe thjeshtësinë që e shfaq përmes paraqitjeve.

Madje, edhe së fundmi nuk ka lënë pa shfaqur elegancën e saj.

E veshur me stil si çdo herë , mund të themi lirshëm se po duket si një ‘damë’./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË