Është nga ato vajzat e cila cilësohet për vlerat që i ka sjellur aktrimit por edhe për shpirtin e pastër që ka.

Me aktoren e mirënjohur, Arjola Demiri, krenohet pothuajse jo një Tropojë e tërë po e gjithë shqiptaria, pasi i ka dhënë tjetër kahje aktrimit dhe paraqitjeve skenike, e që për të nuk janë të pakta, shkruan Kosovarja.

Arjola ka zënë vendin e më të famshmes në vend dhe nuk po e lëshon dot, përkundrazi çdo ditë e më shumë është duke e forcuar këtë epitet me ndryshimet dhe ëmbëlsinë e saj.

Nga një yll sikur kjo artiste ka gjithmonë diçka për të kuptuar dhe mësuar nga ajo, ashtu siç po ndodhë rëndom së fundi.

Në rrugët e Tropojës dhe e vetëm në veturë, vargjet që ajo i thur na bënë të kuptojmë se po i vuan shpirti për dikë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË