Tanimë edhe publiku e kanë kuptuar se është ndër zërat më melankolikë dhe më magjepës në estradë.

Yllka Kuqi, po që po vazhdon ti ndezë skenat kudo që po merr pjesë si në vend ashtu edhe në diasporë, shkruan Kosovarja.

Kaq e kërkuar dhe kaq e ndjekur nuk mbahet mend të ketë qenë ndonjëherë. E, kjo falë talentit dhe zërit të dëshmuar ndër vite.

Shumë interpretime të këngëve të vjetra e shumë melodi kanë dalur nga ajo, ku me të dëgjuar janë ndezur sallat nga zëri i saj.

Këtë herë ishte kënga “Moj bjondinë me sytë e zi, ku i gjithë publiku u mahnit nga performanca e saj.

Për më shumë, është video në vijim që flet për këtë. /Kosovarja/

Yllka Kuqi

Publiée par Albania Viral sur Lundi 25 mars 2019

MUND TË JU PËLQEJNË