Kur je fytyrë publike është e natyrshme që lëvizjet e tua dhe të familjes tënde të jenë në fokus të medieve, shkruan “Kosovarja”.

Ngjashëm po ndodh edhe me familjen e kryetarit të Gjilanit dhe nënkryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Hazirin.

Janë gruaja dhe vajzat e tij ato që po marrin vëmendje te një audiencë e gjerë.

Ndryshe prej ditëve të zakonshme sot familja e Lutfi Hazirit janë mbledhur për të festuar.

Është kjo ditëlindja e gruas së tij Mikes ajo që ka bërë që të gjithë familjarët ta presin si një ditë të gëzueshme e si një shkas për të festuar me fjalët dhe urimet më të bukura./Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË