Për vite me rradhë Malda Susuri ishte emër mjaftë aktal, shumë e e pranishme në skenën muzikore shqiptare, ku nuk mungonin projektet e ndryshme interesante.

Këngëtarja nga Prizreni, arriti të identifikohej falë stilit të veçantë dhe që nuk gjasonte me atë çka ishte parë në tregun muzikor vendor, shkruan “Kosovarja”.

Malda, ka kohë që është larguar nga muzika, duke mos sjell më asgjë të re. Nuk e kemi parë më pas në skena festivalesh, aty ku dikur ishte shumë prezente.

Gjatë kësaj periudhe sa ka munguar, Malda paska ndryshuar shumë, madje më nuk është bjonde, por zeshkane./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË