Aktorja e njohur ka humbur luftën me kancerin.

Valerie Harper ka ndërruar jetë sot pas një lufte të gjatë me kancerin ka njoftuar vajza e saj Cristina Caccioti dhe mikesha Deanna Buskey, shkruan Cnn.

Ajo prej vitesh luftoi me kancerin por sot n­ë mosh­ën 80 vjeçare e humbi p­ërfundimisht betejën.

Harper u b­ë e famshme nga rolin i saj Rhoda n­ë sitkomin klasik “The Mary Tyler Moore Sho­w”. Gjithashtu ajo pati dhe role t­ë tjera t­ë suksesshme.

MUND TË JU PËLQEJNË