Përbërësit:

400 gr mish pule

150 gr lëvozhga soje

5 fletë lakre

1 lugë vaj ulliri

3 lugë salcë soja

1 tufë presh (purrinj)

1 lugë mjaltë

Përgaditja:

Hapi 1

Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj të nxehtë.

Hapi 2

Preshin lajeni dhe priteni në rrathë të hollë, ndërkaq lakrën lajeni dhe priteni në pjesë të vogla.

Hapi 3

Në një tepsi të madhe për sallatë përzieni lakrën, preshin, lëvozhgat e sojës dhe mishin e pulës.

Hapi 4

Në fund përzieni mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË