Përbërësit

4 vezë të ziera

2 qepë të njoma

1 rrënjë selinoje

4 lugë gjelle majonez

1 lugëz mustardë

magdanoz

kripë dhe piper i zi

Përgaditja

Hapi 1

Vezët qërojini dhe pritini në kubikë të vegjël.

Hapi 2

Qepën e selinon gjithashtu pritini imët e bashkojini me vezët.

Hapi 3

Shtoni majonezën, mustardën, kripën e piperin e bashkojini mirë të gjitha.

Hapi 4

Para përdorimit, sallatën ftoheni në frigorifer.

Hapi 5

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË