Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell, shkruan lajmi.net.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale për ditën e nesërme në qytetet kryesore të vendit.

MUND TË JU PËLQEJNË