Nga Elisabeta Skarra

PËRBËRËSIT PËR BRUMIN:

• 280 g biskota

• 160 g gjalpë

• 1 lugë gjelle mjaltë

• 1/2 lugë çaji kanellë

• 15 g kakao

• 30 g fëstëkë të grirë

— — —
PËR KREMIN GANASH (GANACHE):

• 200 g çokollatë e zezë

• 80 g çokollatë me qumësht

• 280 g pana e ëmbël për ëmbëlsira

Zbukurimet:
— — —
PËRBËRËSIT PËR BISKOTAT ME XHINXHER:

• 480 g miell 00

• 180 g sheqer kaf integral

• 1 vezë

• 180 g gjalpë

• 140 g mjaltë

• 2 lugë çaji kanellë

• 2 lugë çaji xhinxher

• 1/2 lugë çaji arrë moskat

• 1/2 lugë çaji karafil i egër pluhur

• 1 lugë çaji sodë buke

• 5 g kripë
— — —
PËRBËRËSIT PËR GLASENË E BISKOTAVE ME XHINXHER:

• 135 g sheqer pluhur

• 35 g të bardha vezësh

• 2-3 pika lëng limoni
— — —
PËRGATITJA:

Fillimisht përgatitim bazën e krostatës. Shkrijmë gjalpin dhe e lëmë mënjanë. Bluajmë në grirëse elektrike biskotat dhe fëstëkët, shtojmë gjalpin e shkrirë, mjaltin, kanellën dhe kakaon. I përziejmë mirë përbërësit dhe masën e përgatitur e hedhim në tavë, të cilën e futim në frigorifer. Ndërkohë, përgatitim kremin ganash.

Vendosim në zjarr të ulët një tigan dhe shtojmë panën. Kur ajo të jetë gati për të vluar, e heqim nga zjarri dhe shtojmë çokollatën e grirë hollë, duke e përzier derisa të shkrijë e të përftohet një masë kremoze. Masën e përftuar, e përhapim me spatul mbi bazën me biskota që përgatitëm më parë, dhe e lëmë të pushojë dy orë në frigorifer.

Më pas, e zbukurojmë sipas dëshirës. Ngrohim furrën në temperaturën 180°. Shkrijmë gjalpin me sheqerin dhe mjaltin dhe e lëmë mënjanë që të ftohet. Ndërkohë, përziejmë mirë në një enë të gjithë përbërësit e tjerë. Shtojmë gjalpin e shkrirë dhe përgatitim një brume kompakt, të cilin e lëmë të pushojë në frigorifer.

Më pas, me brumin bëjmë biskotat, i vendosim në tavë të mbuluar me letër furre dhe i pjekim në temperaturën 180° për 10-12 minuta. Për përgatitjen e glasesë, që duhet për zbukurimin e biskotave, hedhim tre përbërësit e mësipërm dhe i përziejmë për disa minuta, derisa të formohet një masë kremoze. Zbukurojmë biskotat dhe krostatën sipas dëshirës dhe fantazisë.

MUND TË JU PËLQEJNË