Shija e përzierjes së jogurtit freskues dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë.

Përbërësit:

4 – 5 patate të mëdha,

2 lugë vaj,

2 lugë jogurt të dendur,

1 lugë të vogël kripë,

¼ e lugës piper apo spec djegës,

gjysmë luge të vogël mentë,

gjysmë luge të vogël temjan.

Përgatitja:

1. Qëroni patatet, pritni në feta dhe qitni sipër jogurtin e përzier me erëza.

2. Piqni në tepsi të lyer me letër për pjekje, piqeni rreth 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradësh Celsius.

Ju bëftë mirë!

MUND TË JU PËLQEJNË